Охтирська Загальноосвітня школа №8

ЦЕ ВРЯТУЄ ВАШЕ ЖИТТЯ! (Інформація щодо безпечних укриттів)

Global Money Week 2023

У Національному банку України з 20 березня до 2 квітня 2023 року відзначали Всесвітній тиждень грошей (англ. Global Money Week 2023), в якому щороку беруть участь понад 100 країн світу.
Всесвітній тиждень грошей – це щорічна всесвітня кампанія з підвищення фінансової обізнаності, яка підкреслює важливість того, щоб молоді люди з раннього віку були фінансово обізнаними, поступово опановували навички, здобували знання, формували менталітет і поведінкові моделі, потрібні для прийняття зважених фінансових рішень, щоб у результаті досягти фінансового процвітання і фінансової стійкості.
У цьому році учні 4 класу долучилися до заходів Тижня грошей. Спочатку учителька взяла участь у Всесвітній онлайн-конференції для освітян урочистого відкриття Global Money Week. Урочисте відкриття проводили представники Міжнародної мережі фінансової освіти при Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD/INFE) OECD.

Четвертокласники розпочали тиждень з віртуальної екскурсії до «Музею грошей», де дізналися історію виникнення грошей в Україні, як виник центральний банк, якою була перша гривня та де виготовляють українські гроші. Наступного дня брали участь у майстер-класі «Банкнота у 10 кроків». Діти з задоволенням виготовили свої власні банкноти.

У вебінарі «Хочу та можу. Перші Гроші» школярі дізналися про кишенькові гроші та види витрат, що таке сімейний бюджет і навіщо він потрібен, як ухвалювати розважливі рішення щодо покупок, отримали практичні рекомендації для ощадливого споживання вдома та у школі. На канікулах виготовили власні скарбнички.
Протягом тижня були проведені тематичні уроки з математики, ЯДС: «Віртуальна екскурсія до магазину. Обчислення середнього арифметичної ціни товарів різних груп. Діаграма», «Поговоримо про гроші. Ціна, вартість. Одиниці вимірювання. Створюємо діаграму», «Калейдоскоп цікавинок. Перші гроші. Банкнота. Монета», виконання цікавих завдань «Склади пазл», математичний тренажер «Задачі на формулу вартості».

Також 21 березня учні 11 класу разом з учителем географії та фінансової грамотності взяли участь у віртуальній екскурсії до музею грошей НБУ у рамках Всеукраїнського тижня грошей.
Фінансова грамотність – одна зі складових життєвої компетентності сучасного молодого покоління.