Охтирська Загальноосвітня школа №8

ЦЕ ВРЯТУЄ ВАШЕ ЖИТТЯ! (Інформація щодо безпечних укриттів)

Збережемо первоцвіти!

Щороку першими проявами весни є поява першоцвітів. Вони кольоровим килимом вкривають лісові галявини та прогріті весняним сонечком пагорби. Під назвою першоцвіти (первоцвіти) біологи об’єднують ранньовесняні квіти, що розпускаються ще до появи листків на деревах. Природа їх розмальовує у яскраве забарвлення, яке неможливо не помітити на тлі темного лісового покриву чи залишках снігу. На жаль, з кожним роком кількість першоцвітів зменшується. За даними екологів щорічно у період із березня по квітень в Україні знищується до 20 мільйонів цих квітів, більшість із яких занесені до Червоної книги. Перші вісники весни, що дарують нам радість, сьогодні опинились на межі зникнення.

З метою привернення уваги школярів до проблеми збереження ранньоквітучих рослин та формування почуття відповідального ставлення до природи до уваги учнів 6 класу було запропоновано усний журнал «Збережіть первоцвіти». Під час заходу учні ближче познайомились із чарівними представниками флори рідного краю, які належать до першоцвітів, та разом з членами родини створили постери з даної тематики.

Учні 1 класу під час ранкового кола читали вірш К. Перелісної «Весна», слухали пісню А. Олійникової «Пролісок», розмірковували, чому пролісок називають першоцвітом та чому перші квіти весни потребують нашого захисту. На завершення діти намалювали перші весняні квіти, якими прикрасили свій клас.