Охтирська Загальноосвітня школа №8

ЦЕ ВРЯТУЄ ВАШЕ ЖИТТЯ! (Інформація щодо безпечних укриттів)

День памʼяті

29 вересня учні школи долучилися до загальнонаціонального уроку памʼяті, приуроченого 80-им роковинам трагедії Бабиного Яру.

Під час класних заходів школярі переглядали матеріали з онлайн-платформи «Червона точка пам’яті», на якій зібраний великий архів спогадів свідків страшної трагедії з усієї України. Це також майданчик для історичного дослідження власної історії: родини, міста, краю.

На інтерактивній карті червоними точками позначено населені пункти, свідчення з яких є в архіві платформи. Серед них і спогади охтирчанина пана Івана М.

Поповнити архів спогадів та додати нову «червону точку памʼяті» на карту може кожен  – візьміть коротке інтерв’ю у родича, який пережив Другу світову війну чи Голокост; запитайте про його/її найсильніший спогад з тих часів, а потім розмістіть це інтерв’ю на платформі. Чималу частку спогадів можна знайти також в листах, фото, документах з минулого.

В рамках заходів до 80-х роковин вшанування загиблих у Бабиному Яру учні пом’янули хвилиною мовчання безвинно померлих, які стали жертвами геноциду за національною ознакою чи громадянську позицію.

У цей день діти переглядали документальне відео, фотоматеріали, здійснювали віртуальні подорожі до пам’ятних знаків жертвам Голокосту.